Snapchat Hikayelerde Yer Alan Beyaz Çerçeveyi Kaldırıyor

Snapchat yeni bir güncelleme alacak. Sosyal medya uygulamasına gelecek güncelleme ile hikayelerde bulunan beyaz çerçeve kaldırılacak.

Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, alacağı yeni güncelleme ile beyaz sınırları tarihe gömecek. Kamera rulosundan yüklenen fotoğraf ve videolara eklenen beyaz çerçevenin gelecek güncelleme ile tamamen kaldırılacağı bildirildi.

Snapchat kullanıcıları artık kamera rulosundan yükledikleri fotoğraf veya videolar aynen uygulama içinden anlık video çekimi gibi görülecek. Bu özellikle birlikte uygulama videolara sınır koymayan İnstagram’a benzer bir görünüm sunacak.

Gelecek güncelleme ile video veya fotoğraflardaki beyaz sınırın kaldırılmasının tasarım değişikliği açısından önemli olduğu vurgulandı. Ayrıca rekabet ettiği rakiplerinden geride kalmak istemeyen Snapchat, artık kamera rulosu üzerinden gönderilen kapaklar veya hafıza ise “from kamera Roll” ve “from memories” olarak etiketlenecek.

Uygulamanın aldığı güncellemede gelen bir diğer yenilik ise sohbetlerden tasarruf etmeyi kullanıcılarına sunacak. Metin sohbetlerinin üzerine uzun süre basılı tuttuğunuzda metni kopyalayıp kaydetmek için bir seçenek getirilecek. Aynı zamanda Snap Map üzerinde arkadaşlarınızı bir grup sohbeti üzerinde de görebileceksiniz.

Güncellenmiş Snapchat iOS kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Kısa süre içinde Android cihazlar için de yayınlanması bekleniyor.

Bu Habere Yorum Yap

Bütün Yorumları Gör

Mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Bu habere yorum yapabilmeniz için gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.