Nokia 1 Android Go İle İlgili İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Nokia'nın düşük bütçeli akıllı telefon modellerine bir ürün daha getireceği iddia edilirken, bu ürünle ilgili ilk detaylar görünmeye başladı.

HMD Global markası Nokia modellerine bir yenisi daha ekleniyor. Nokia 1 Android Go modelinin ilk görüntüleri sızdırılırken cihazın piyasa fiyatının yaklaşık 100$ seviyesinde olacağı iddia ediliyor. Yaklaşık üç ay içinde piyasada görünmesi beklenen cihaz uygun fiyat politikası ile giriş seviyesi modeller arasına girecek.

Nokia 2 modelinin donanım özelliklerine oldukça benzeyen Nokia 1 Android Go, 720P IPS ekranı, 1GB RAM ve 8GB dahili depolama alanını içermesi bekleniyor. Metalik çerçevesi ve polikarbon yapısı ile birlikte alt donanım özellikleri ile uyumlu çalışan Android Go işletim sistemi ile kutusundan çıkacağı düşünülüyor.
Bilindiği üzere Android Go işletim sistemi Android’in 512MB veya 1GB RAM içeren düşük donanım özellikli cihazlar için geliştirilmiş bir yapıya sahip. Nokia’nın önceki modellerine göre oldukça tasarım farkı görünen görselle birlikte Nokia 1 Android Go modelinin MWC 2018 etkinliklerinde tanıtımının yapılması hiç sürpriz olmayacaktır.

Bu Habere Yorum Yap

Bütün Yorumları Gör

Mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Bu habere yorum yapabilmeniz için gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.