Google’ın E-Posta Uygulaması Gmail Go Yayınlandı

Google'dan yeni bir e-posta uygulaması yayınlandı. Gmail Go adıyla yayınlanan uygulama kullanıcılara ne gibi kolaylıklar sağlıyor inceleyelim.

Google’ın düşük performanslı akıllı telefonlar için geliştirdiği Android Oreo Go Edition kapsamında birçok uygulama yenilenerek daha düşük kaynak gereksinimi ve az veri tüketimi sağlayan sistemi ilgi çekmişti. Özellikle giriş seviye akıllı cihazlara özel olarak kullanıma sunulan Google’ın uygulamalarına en son dosya yöneticisi Files Go eklenmişti. Daha önce de YouTube Go ve Mas Go uygulamaları da hafifletilmiş uygulamalara birer örnek olarak karşımıza çıkmıştı.

Arama motoru devi Google’ın yeni uygulaması ise Gmail Go oldu. Şu an için Play Store’da bulunan bu uygulama sadece bazı ülke kullanıcılarına sunulmuş görünüyor. Ayrıca yalnız Android 8.1 Oreo işletim sistemi sürümü kullanan cihazlara yüklenebilen Gmail Go uygulaması, daha önce cihazlarda yer alan Gmail uygulamasının tüm özelliklerini kapsıyor. Aralarındaki tek ve en önemli fark ise Gmail Go uygulaması çok daha az sistem kaynağı kullanıyor ve istek üzerine veri tüketimini azaltan birçok özelliği beraberinde taşıyor.

Şu an için bazı ülkelerde kullanılmaya başlanan bu uygulama için APK dosyaları da internet üzerinden yayılmaya başlandı. Ancak cihaz ve kişisel güvenliğiniz için Google harici platformlardan APK indirip yüklememenizi tavsiye ediyoruz.

Bu Habere Yorum Yap

Bütün Yorumları Gör

Mail adresiniz yorumunuzda görünmez. Bu habere yorum yapabilmeniz için gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.